Ez hogy van matematikából?


Az a feladat hogy ezeket írjam fel egyszerűbb alakba:

gyök alatt 6/ gyök alatt 24

Mi az hogy írjam fel egyszerűbb alakba? Még van csak ezt azért írtam hogy valaki magyarázza el hogy mit írjak s hogy egyszerűbb alakba.

Köszönöm.



2012. szept. 22. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szóba én se tudom önteni, ezért levezetem, onnan fogod érteni:


sqrt(6)/sqrt(24) = sqrt(6/24) = sqrt(1/4) = 1/2


De mondjuk ha 8 lett volna 6 helyett:

= sqrt(1/3), itt 1/sqrt(3), amit szokás sqrt(3)/3-nak írni. (bővítettem sqrt(3)-val)


Tehát ezek mind olyanok lesznek, amelyeknél ha összevonod vagy más kis trükkel el tudod tüntetni a gökjelet vagy legalábbis egyszerűbb érték lesz alatta.

2012. szept. 22. 16:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, -1/2 is szóba jöhet bár mondjuk talán ilyen feladatban nem foglalkoznék én ezzel.
2012. szept. 22. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen is lehet.

Első: egyszerüsítesz gyök 6-tal, lesz 1/gyök4=1/2

Második: gyöktelenítesz, azaz a számlálót is, a nevezőt is szorzod gyök 24-gyel, lesz gyök 144/24.

Gyök 144=12, akkor 12/24=1/2

2012. szept. 22. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:

én így csinálnám

[link]

2012. szept. 22. 16:18
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. ez gyors volt.
2012. szept. 22. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
( -1/2 nem jó megoldás.)
2012. szept. 22. 23:38