Hogy kell megoldani ezt a matekfeladatot? (trigonometria) Egy hegyi út emelkedése 12 %. Mekkora szöggel hajlik az út a vízszinteshez képest?

fontos lenne, előre is köszönöm
2013. jan. 28. 20:24
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

Ez gondolom azt jelenti, hogy 100m-en 12m-t emelkedik,

vagyis tg(α)=12/100

α=0,12 rad

vagy 6,84 fok.

2013. jan. 28. 21:38
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

a 12 % emelkedés annyit jelent, hogy száz métert megtéve 12 m-rel leszel magasabban, mint induláskor.


a 100 m egy derékszögű háromszög átfogója, a 12 m pedig a keresett szöggel szemközti befogó ( rajzold le )


igy sinα = 12/100 =0,12 innen a keresett szög α= 6,89 fok

2013. jan. 28. 21:45