Mekkora felületen érintkezik a gépjármű fékbetétje a fékdobbal, ha a fékbetét a fékpalást 3/4 részét teszi ki?
Előre is köszönöm!
2013. jan. 27. 18:00
1/1 anonim válasza:
Kiszámolod a "henger" palástjának területét: magasság*alapkör kerülete. Itt magasság=4cm, alapkör kerülete:25*3,1416=78,54. A kettő szorzata:4*78,54=314,16. Ezt kell megszoroznunk 3/4-del a feladat miatt: 314,16*3/4=235,62cm^2