Próbáltam megoldani, de nem sikerült sehogy se, ha valaki részletesen leírná, hogy hogyan kell megoldani azt nagyon megköszönném! (:2013. jan. 27. 11:32
1/1 mattan válasza:
cos x az első és a negyedik síknegyedben pozitív, az elsőben alfa a negyedikben 360-alfa. És a cos függvény periódusa 2pi.
Ezért 2 részre kell osztani a feladatmegoldást
Az első
1000x = 100x+k*2pi /-100x (k*2pi=k*360fok)
900x =k*2pi /:900
x = k*2pi/900
Második
1000x=360-100x+k*2pi /+100x
1100x=360+k*2pi /:1100
x=360/1100 + k * 2pi/1100
megoldásokat indexelni kell x1,x2, k1,k2.
Odaírni a feladat végére: k1 k2 elem Z-nek.
Megoldás fokban: pi helyére 180fokot írunk és azzal számoljuk át.