Essyke kérdése:

Cos1000x = cos100x ezt hogy kell megoldani?

Próbáltam megoldani, de nem sikerült sehogy se, ha valaki részletesen leírná, hogy hogyan kell megoldani azt nagyon megköszönném! (:

2013. jan. 27. 11:32
 1/1 mattan ***** válasza:

cos x az első és a negyedik síknegyedben pozitív, az elsőben alfa a negyedikben 360-alfa. És a cos függvény periódusa 2pi.


Ezért 2 részre kell osztani a feladatmegoldást


Az első


1000x = 100x+k*2pi /-100x (k*2pi=k*360fok)

900x =k*2pi /:900

x = k*2pi/900


Második


1000x=360-100x+k*2pi /+100x

1100x=360+k*2pi /:1100

x=360/1100 + k * 2pi/1100


megoldásokat indexelni kell x1,x2, k1,k2.

Odaírni a feladat végére: k1 k2 elem Z-nek.


Megoldás fokban: pi helyére 180fokot írunk és azzal számoljuk át.

2013. jan. 27. 20:37