Próbáltam megoldani, de valahogy nem jutottam eredményre sehogy sem. Ha valaki leírná nekem lépésenként, azt nagyon megköszönném!2013. jan. 27. 15:13
1/2 anonim válasza:
cos x = cos y
egyenlet megoldásai
I. Ha x=y+k*360
Ez ugye azt jelenti, hogy x és y ugyanaz a szög, pl 180 fok és 540 fok az igazából ugyanaz, mert egy kör csak 360 fokból áll.
Ebben az esetben a megoldandó egyenlet:
(16x -180°/2) = (2x+ 3*180°/2) +k*360°
ezt megoldod, kijönnek az x értékek.
II. VAGY akkor is egyenlő lehet két szög koszinusza, ha egymás ellentettjei. Pl 30 fok és -30 fok koszinusza azonos (-30 fok =330 fok)
Az egyenlet most.
x=-y+k*360
(16x -180°/2) = -(2x+ 3*180°/2) +k*360°
Ezt a két egyenletet kell megoldanod.
2/2 A kérdező kommentje:
húú köszi! (: így már sikerült is megoldanom!
2013. jan. 27. 16:05