Essyke kérdése:

Cos (16x -180°/2) = cos (2x+ 3*180°/2) hogy kell megoldani?

Próbáltam megoldani, de valahogy nem jutottam eredményre sehogy sem. Ha valaki leírná nekem lépésenként, azt nagyon megköszönném!

2013. jan. 27. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

cos x = cos y

egyenlet megoldásai


I. Ha x=y+k*360

Ez ugye azt jelenti, hogy x és y ugyanaz a szög, pl 180 fok és 540 fok az igazából ugyanaz, mert egy kör csak 360 fokból áll.


Ebben az esetben a megoldandó egyenlet:

(16x -180°/2) = (2x+ 3*180°/2) +k*360°


ezt megoldod, kijönnek az x értékek.


II. VAGY akkor is egyenlő lehet két szög koszinusza, ha egymás ellentettjei. Pl 30 fok és -30 fok koszinusza azonos (-30 fok =330 fok)

Az egyenlet most.

x=-y+k*360


(16x -180°/2) = -(2x+ 3*180°/2) +k*360°


Ezt a két egyenletet kell megoldanod.

2013. jan. 27. 15:17
 2/2 A kérdező kommentje:
húú köszi! (: így már sikerült is megoldanom!
2013. jan. 27. 16:05