19 fokos lejtő az hány százalékos emelkedő?

2013. jan. 28. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
p = 100*tg19°
2013. jan. 28. 19:45
 2/8 A kérdező kommentje:

Négy közül lehet választani:

8

11

17

19

Most akkor melyik?

2013. jan. 28. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
17 (90*0,19)
2013. jan. 28. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem jó.


Egy lejtő százalékban kifejezett értéke az a szám, amely megmutatja, hogy egy adott vízszintes távolsághoz tartozó függőleges magasságváltozás hány százaléka a vízszintes szakasznak.

Ha az út L vízszintes távolságon h métert emelkedik, akkor az emelkedés százalékos értéke

p = (h/L)*100

A zárójeleben levő mennyiség az emelkedési szög tangense, ezért

p = 100*tgx


A példában

x = 19°

tg19 = 0,3443

ezért a lejtő százalékos értéke:

p = 100*0,3443

p = 34,43 %


A 100%-os lejtő 45° fokos emelkedésű.


Fordított esetben: egy 7%-os lejtő emelkedési szöge: x = arctg(7/100) = arctg(0.07) = 4°


DeeDee

**********

2013. jan. 28. 21:58
 5/8 A kérdező kommentje:

A konkrét kérdés, hogy a 19 fokos lejtésszögű utca az hány százalékos emelkedőnek felel meg. Ez egy nyereményjáték kérdése egyébként.

Mondták páran, hogy 10,75 és akkor a 11-es a helyes válasz.

2013. jan. 29. 07:41
 6/8 Brand2010 válasza:
Azért nem mindig azt kell figyelni amit mondanak. Nem árt nézni a videót is.
2013. jan. 29. 13:14
 7/8 Iváncsi József válasza:
A kresz szerint 100 méteres szintkülönbségre utal a %-ban megadott emelkedő illetve lejtő. Magyarul ha egy lejtő 19%-os, az azt jelenti, hogy 100 m hosszon 19 m lesz a szintkülönbség. A többit meg már kiszámolták a matematikus hozzászólók.
2016. jan. 17. 13:06
 8/8 anonim válasza:
Hát ha először lejtőt emleget a kérdés, (pozitív előjelűt) utána pedig emelkedőt, akkor az emelkedő negatív előjelű lesz.
2017. aug. 20. 13:54