Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hívják autóknál azt a...

Hogy hívják autóknál azt a "visszagurulás gátlót"?

Figyelt kérdés

Az az autón amin tanultam , abban volt valamiféle visszagurulás gátló , tehát amikor emelkedőn kell elsőbbséget adni vagy emelkedőről elindulni akkor benyomom a féket tövig és néhány másodpercig fogja az autót így nem kell a kéziféket használni.


Hogy hívják ezt a funkciót?


Az autó amit most használok abban nincs ilyen "kütyü" , amikor emelkedőről indulok vagy bőgetem vagy pedig lefullad.


Hogyha veszek autót , figyelek hogy legyen benne ilyen.



2012. okt. 28. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ilyenről nem hallottam. Olyan van pl a Passatban meg a Scenicben hogy elektromos kézifék ami elinduláskor magától kiold.


Simán meg lehet tanulni az emelkedőn való elindulást ilyen kütyük nélkül is.

2012. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kuplung?
2012. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor az elektromos kézifék is nagyon jó dolog.
2012. okt. 28. 21:02
 4/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy máshol másképp nevezték el, a Fiat-csoport autóiban egész biztosan "Hill Holder" a neve.

Emlékeztetőül meg: Kézifék be, egyesbe rakod, gázt adsz kb. kétezerig, engeded lassan a kuplungot ezerötig, kézifék ki és el is indultál.

2012. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Sokféle neve van :


EHS - Easy Hill Start

HHC - Hill Holder Control

HSA - Hill Start Assist


attól függ hol veszed úgy lesz feltüntetve, az is lehet hogy magyarul lesz leírva, viszont nem örülnék neki ha te állnál előttem egy emelkedőn :D Nem sokból tart megtanulni. A legegyszerűbb, hogy keresel egy lejtőt, ahova felállsz és behúzod a kéziféket, kuplung benyom, tolsz egy egyest, kis gáz kuplung enged majd mikor mocorog a kocsi kézi kiold, és próbáld meg elérni a kuplung gáz játékkal azt a állapotot mint kézivel, tehát hogy egy helyben tartod a kocsit. Ezt néhányszor begyakorlod, és menni fog kézi nélkül is. Mondjuk vigyázz ne sokszor csináld mert leég a kuplung :) remélem segítettem

2012. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Egyszerűen hihetetlen, hogy ma már kiknek lehet jogosítványuk!!
2012. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem húzzál vissza a tanpályára egész addig, amíg nem tudsz visszagurulás nélkül elindulni egy autóval lefulladás nélkül...


Még kéziféket sem használtam soha életemben elinduláshoz a budai hegyekben sem, kuplunggal bármilyen autót meg lehet fogni. De ha kell használd a kéziféket.


Ha meg nem megy akkor gyakorolj...

2012. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mi a problémád , kedves utolsó?


Az autó amin vezetni tanultam akkor volt pár hónapos , szinte új.Honnan tudhattam volna hogy a régebbi autók nincsenek ilyen technológiával felszerelve.

Az oktatóm sem tanította a kézifékes műveletet és nem is használtam nála csak parkolásra , vizsgán sem használtam csak parkolásnál , nem kötött bele a vizsgabiztos.


A tanulókocsi pár hónapos volt , amit meg most vezetek az 10 éves.


Inkább az a hihetetlen hogy ennyit változik a technológia 10 év alatt.

2012. okt. 28. 22:30
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Nem, az a hihetetlen mennyire béna vagy.
2012. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kezdetben jók az ilyen kütyük, de majd úgyis belejössz:) Megállsz az emelkedőn, kuplung/fék, megállsz. 1-be tolod, kuplung óvatosan felenged, amíg a kocsi elkezd "morogni". Kuplung megtart, fék óvatosan felenged, érzed, hogy fog az autó. Erősebb autókba van annyi nyomaték, hogy felmászik, de nem egészséges. Adagolod neki a gázt és már mész is:)
2012. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!