Miért nem négyzetszám abcabc alakú hatjegyű szám?

Ezen feladaton gondolkozok már egy ideje, valaki tudna segíteni, rávezetni a megoldásra? Valamiféle bizonyításra lenne szükségem.

2013. jan. 16. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert abcabc=abc000+abc=1000*abc+abc=1001*abc


1001 osztói: 7,13,11


Ez csak akkor lehet négyzetszám, ha abc=7*11*13*x^2 alakú, ez meg ugye 1001*x^2, de abc nem lehet 999-nél nagyobb.


(Vagy másképp a legkisebb olyan négyzetszám, ami osztható 1001-el az 1001*1001 ez 7 jegyű, ezért nincs 6-jegyű 1001-el osztható négyzetszám.)

2013. jan. 16. 20:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így valóban logikus. :)
2013. jan. 16. 20:47