Ha n egy természetes szám, akkor igazold hogy 3^n+4 nem lehet négyzetszám! (? )

2011. nov. 16. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A te házid, te igazold.
2011. nov. 16. 16:15
 2/6 anonim ***** válasza:
mert az csak páratlan lehet
2011. nov. 16. 16:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem házi, hanem gyakorlok a dolgozatra.
2011. nov. 16. 16:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosítanád a feladatot?

(3^x) + 4 vagy 3^(x + 4) a helyes?

2011. nov. 16. 18:08
 5/6 A kérdező kommentje:
(3^n)+4.
2011. nov. 16. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:

indirekten:


3^n+4=k^2

3^n=k^2-4

3^n=(k+2)(k-2)


a baloldalon csakis 3 a prímtényező

emiatt k+2 és k-2 is 3 hatvány, esetleg k-2=1


de 3 hatványai között nincs 2 olyan, amelyik 4-gyel térne el egymástól...

2014. jan. 23. 00:29