Hány olyan 4jegyű szám van, ami egyben köbszám és négyzetszám is?

2011. febr. 26. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
a prímfelbontással érdemes vizsgálni, hogy egy szám prímfelbontására nézve mit is jelent, hogy egyszerre köbszám emg négyzetszám is, ebből meg már ki lehet hozni
2011. febr. 26. 20:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy 'N' szám akkor négyzet és köbszám is egyszerre, ha

N = (n²)³ = n^6

alakú.


Négyjegyű esetén

n(min) ≥ 1000^(1/6) ≈ 3,16

n(max) ≤ 9999^(1/6) ≈ 4,64

Tehát

3 ≤ n ≤ 4

ezért

N = 3^6

vagy

N = 4^6

lehet.


Mivel

N = 3^6 = 729

nem 4 jegyű, ezért nem felel meg a feltételnek, marad

N = 4^6 = 4096

============

Próba

4096 = 64²

ill.

4096 = 16³


DeeDee

**********

2011. febr. 26. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyi voltál!
2011. febr. 26. 23:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi DeeDee :))) pux ;)
2011. febr. 27. 09:42