Lehet-e negyzetszam: 2^n+3^n, ha n eleme N?

2010. júl. 13. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem.
2010. júl. 13. 13:58
 2/22 anonim ***** válasza:

de lehet


2^0 (=1) + 3^1 (=3) = 1+3 = 4 = 2^2


1 perc gondolkodás után találtam ki :D

2010. júl. 13. 14:05
 3/22 anonim ***** válasza:

előző vok:


N az ugyebár a term. számok, 0,1,2,3,4,5,...


lehet, hogy vannak, akik azt hi szik h a 0 nincs benne, de érettségin belerakják a 0-t is, szal úgy kell megtanulni...

2010. júl. 13. 14:07
 4/22 anonim ***** válasza:
Második: nem jó, mert az azonos ismeretlen az egyenleten vagy egyenletrendszeren belül azonos érteket kell, hogy takarjon. A tiédben ez nem teljesül, hiszen egyik esetben még 0-nak, másik esetben már 1-nek veszed az n-t.
2010. júl. 13. 14:17
 5/22 A kérdező kommentje:
azert szerintem ez nehezebb feladat annal, h 1 perc alatt megold, es igen, az n nem vehet fel 2 kulonbozo szamot egyszerre:P
2010. júl. 13. 14:34
 6/22 czibles ***** válasza:

nincsen, mert:

2^n: mindig 2, 4, 8, 6-ra végződik (ebben a sorrendben váltakoznak)

3^n: mindig 1, 3, 9, 7-re végződik (ebben a sorrendben)


ha ezeket összeadod észre veszed, hogy 3-ra vagy 7-re végződik mindig.

3-ra és 7-re nem végződik négyzet szám ( négyzet számok vége is periódikusan ismétlődik)

2010. júl. 13. 14:37
 7/22 A kérdező kommentje:
probald ki n=3-ra; 8+27=35, tehat 5-re is vegzodhet, szal nem jo megoldas, bocsi:D
2010. júl. 13. 14:44
 8/22 czibles ***** válasza:

a fene...

elrontottam a sorrendet...

mindjárt újra gondolom akkor, bocsi

2010. júl. 13. 14:47
 9/22 anonim ***** válasza:
Megvan: ha n páros, akkor 2-re vagy 3-ra vagy 7-re végződik, így nem lehet négyzetszám. Míg, ha n páratlan, akkor 3-mal osztva 2-t ad maradékul, így megint nem lehet négyzetszám. Azaz soha.
2010. júl. 13. 15:02
 10/22 A kérdező kommentje:

Szep megoldas csak van benne egy kicsi hiba:D Az elso esetnel mikor n paros:

n=2k

2^2k+3^2k=4^k+9^k=(5-1)^k+(10-1)^k.

itt hasznalod Newton binomialis tetelet, kiemeled az 5-ost es a vegeredmeny ugy nez ki, hogy 5t+2(-1)^k ami valoban 2,3,7-et adhat de meg 8-at is:D

2010. júl. 13. 15:10
1 2 3