És leírnátok nekem, hogyan kell megoldani (gondolatmenet)2012. febr. 16. 16:08
1/2 Kinga néni válasza:
ezek olyan számok melyek vmi egész számnak a 6. hatványai.
db van:
5^6=15625
6^6=46656
a többi a határon kívül esik
2/2 bongolo válasza:
Ezen az úton indulj el: Azt tudjuk, hogy:
x = a·a
x = b·b·b
Ez csak úgy lehet, ha 'a' köbszám, 'b' pedig négyzetszám.
a = p³
b = q²
x = p³·p³ = q²·q²·q²
ami csak úgy lehet, ha p=q
Vagyis x=p^6, olyan számokat keresünk, amik hatodik hatványok.
Innen már menni fog, ugye?
ui: persze p meg q nem prímek, csak nem jutott eszembe más rövidítés :)