Kaptam egy csomó feladatot, hogy megkapjam a félévi 3-ast.. de kb. felét nem értem. Tudnátok segíteni? Mi hogyan jön ki, vagy mit kell csinálni?


1.Milyen "p" prímszámra teljesül, hogy 4p(a negyediken)+1 is prím?


2.Milyen "p" prímszámra teljesül, hogy 8p(a másodikon)+1 is prím?


3.Melyek azok a p,q,r számok, amelyekre p+q+r=22 ?


4.Melyek azok a p,q,r számok, amelyekre p(négyzeten)+q(a négyzeten)+r(a négyzeten) =134


5.Határozd meg az alábbi számok osztóinak számát !

a.360 b.400 c.625 d.10000 e.125 f.1024


6.Bizonyítsuk be , hogy két egymást követő egész szám négyzetének különbsége páratlan szám!


7.Egy alkalommal az 5-ös lottón kihúzott számok mindegyike 3-nak hatványa. Milyen számokat húztak ki a lottón?


8.Az alábbi számok közül melyek relatív prímszámok?

2,9,10,15,21,24,35,42,55,60,72,75,102,120,150,215



Nagyon hálás lennék !



2013. jan. 8. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

1-4:


Egyetlen páros prímszám van, a 2, a többi páratlan.

1-2-nél p csak 2 lehet, mert a másik számnak páratlannak kell lennie.


3-4-nél az egyik szám szintén 2.

3-asban pl. q+r=20, magyarul keressél két prímet, aminek az összege 20.

4-esben ugyanez q(a négyzeten)+r(a négyzeten) =130, nézd végig a prímszámokat kb 11-ig és meg fogod találni melyik ez a 2.


5-ös:

[link]


6-os:


A két szám a és a+1 -->a négyzeteik különbsége:


(a+1)^2-a^2


Felbontod a zárójelet, és látni fogod, hogy a különbség miért páratlan


7-es: Megkeresed 1-től 90-ig 3 hatványait, ennek azért menni kéne egyedül is.


8-as: Na ez baromi hosszú lesz.

Először mindegyik számot felbontod prímtényezőkre.


Utána végig kell menni az egészen. Vagyis

Veszed a 2-őt: hozzá képest relatív prím, amiben nincs 2-es prímtényező.

Pl (2;9) (2;15) (2;21) stb. megkeresed az összes párt.


Ha a kettővel végeztől jöhet a 9, ehhez képest relatív prím minden, amiben nincs 3-as

(9;10) (9;35) stb itt is végigmész

Utána jön a 10, ezen is végigmész, folytatod a 15-el és így tovább míg végig nem érsz.

Kb 50 számpár lesz, amit ki kell írnod. Mondom hosszú, de kénytelen leszel végigcsinálni, más mód nincs.


Üdv

2013. jan. 8. 16:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! de a 3. , 4. feladatot nem értem, p+q+r-re kédezd , nem csak p-re meg q-ra !
2013. jan. 8. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy mindhárom szám prím.

p+q+r=22


Ez csak úgy lehet, ha az egyik 2. p=2

Akkor q+r=20

keresel két prímet, aminek az összege 20.

2013. jan. 8. 16:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Áhh,értem. Köszönöm:)
2013. jan. 8. 16:42