Másodfokú egyenlet, jó matekosok?

Ezt hogyan kell megoldani? : 2xnégyzet = -5x
2012. nov. 28. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

2xnégyzet = -5x /+5x

2xnégyzet+5x=0

x(2x+5)=0

x1=0

x2=5 osztva 2-vel

2012. nov. 28. 15:52
 2/4 anonim ***** válasza:
vagyis az x2=öt ketted
2012. nov. 28. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

2(x^2)=-5x

2(x^2)-5x=0

Kiemelsz x-et:

x(2x-5)=0

Egy szorzat akkor lehet 0, ha a szorzó tényezők egyike egyenlő nullával, tehát:

x=0

vagy

2x-5=0

2x=5

x=5/2

2012. nov. 28. 16:23
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!!!
2012. nov. 28. 16:39