Ezt hogyan kell megoldani? : 2xnégyzet = -5x2012. nov. 28. 15:46
1/4 anonim válasza:
2xnégyzet = -5x /+5x
2xnégyzet+5x=0
x(2x+5)=0
x1=0
x2=5 osztva 2-vel
3/4 anonim válasza:
2(x^2)=-5x
2(x^2)-5x=0
Kiemelsz x-et:
x(2x-5)=0
Egy szorzat akkor lehet 0, ha a szorzó tényezők egyike egyenlő nullával, tehát:
x=0
vagy
2x-5=0
2x=5
x=5/2
4/4 A kérdező kommentje:
köszi!!!
2012. nov. 28. 16:39