A feladat így szól: írja fel azt a másodfokú egyenletet,amelynek két gyöke : x1=2 , x2=-1
Köszi előre is.
2012. nov. 22. 13:58
1/2 anonim válasza:
Hogyne :D Amit ehhez fel kell használni, az az ún. gyöktényezős alak. Ez egy általános, a*x^2+b*x+c=0 másodfokú egyenletnél a következő: a*(x-x_1)*(x-x_2), ahol x_1 ás x_2 a két gyök. A te feladatosban most x_1=2 és x_2=-1, csak be kell helyettesíteni, egyszerűség kedvéért legyen a=1: (x-2)*(x+1)=0, amit elvégezve x^2-x-2=0.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. nov. 23. 12:38