Melyik az a másodfokú egyenlet, amelynek gyökei -4 és 3?

2012. nov. 20. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdés: hány parabolát tudsz rajzolni, amik a fenti két ponton metszik az X tengelyt?

Végtelen sokat. Szóval nincs egyetlen megoldás.

2012. nov. 20. 16:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Példák, bár más gyökökre:

[link]

2012. nov. 20. 16:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Megköszöném,ha irnátok erre egy egyenletet!
2012. nov. 20. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
(x+4)(x-3)=0
2012. nov. 20. 19:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradtságodat,de nekem másadfokú egyenletre van szügségem :)
2012. nov. 20. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:

(x+4)(x-3)=0

Ha ilyeneket tanulsz, nehogy már ne tudd kibontani a zárójelet ?!

x^2+x-12=0

2012. nov. 20. 20:32