Profi matekosok, hogy kell megoldani, illetve mi a megoldás?

Adott egy széf, melynek egy 4 jegyű számkombináció a nyitókódja. Hány lehetséges variáció létezik, illetve mekkora esélyünk van rá hogy 3 próbálkozásból eltaláljuk, ha a tízes számrendszer minden elemét akárhányszor felhasználhatjuk?

2012. nov. 8. 18:43
 1/2 anonim válasza:
A kód egy számjegyének helyére 10 féle számjegy kerülhet. A négy számjegyből álló számra 10^4=10.000 lehetőség van összesen. Ebből 3 számot választhatunk ki, hátha eltaláljuk, ennek a lehetősége p=3/10.000=0,03% azaz nagyon kicsi.
2012. nov. 8. 21:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm végre elküldhetem a matektanárt melegebbre. Ugyanis össze vesztem vele... Ő azt mondta nem így kell és nem helyes a megfejtésem.
2012. nov. 9. 12:59