Jól oldottam meg az alábbi feladatot?


-3x -15 = 7-5x /+15


-3x = 22 - 5x /+5


2x = 22x /:2x


x = 11



2012. nov. 8. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Ellenőrzés úgy megy, hogy behelyettesítem az eredményt az eredeti egyenletbe.


Bal oldal:

-3*11-15=-33-15=-48


Jobb oldal:

7-5*11=7-55=-48


Egyenlő, vagyis jó a feladat.

2012. nov. 8. 17:55
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Már régebben tanultuk és teljesen ki ment a fejemből.

2012. nov. 8. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

-3x -15 = 7-5x /+15


-3x = 22 - 5x /+5 ...ez itt +5x akar lenni.?!


2x = 22x /:2x


x = 11

2012. nov. 8. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
2x = 22 /:2 !!
2012. nov. 8. 18:17