-3x -15 = 7-5x /+15
-3x = 22 - 5x /+5
2x = 22x /:2x
x = 11
2012. nov. 8. 17:50
1/4 anonim válasza:
Ellenőrzés úgy megy, hogy behelyettesítem az eredményt az eredeti egyenletbe.
Bal oldal:
-3*11-15=-33-15=-48
Jobb oldal:
7-5*11=7-55=-48
Egyenlő, vagyis jó a feladat.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
Már régebben tanultuk és teljesen ki ment a fejemből.
2012. nov. 8. 17:56
3/4 anonim válasza:
-3x -15 = 7-5x /+15
-3x = 22 - 5x /+5 ...ez itt +5x akar lenni.?!
2x = 22x /:2x
x = 11