Ezt a fizikai feladatot jól oldottam e meg?


Na Van egy álló helyzetben lévő 80kg hajó amiből kiugrik egy 60 kg os ember 3 m/s sebességel.Mekkora lesz a köszös sebbeségük?


Én úgy csináltam meg hogy:


m1*v1+m2*v2=m1*v1'+m2*v2'

mivel állohelyzetben van ezért az eső oldal 0


0=60*3+80v

0=180+80v/-180

-180=80v/:80

és akkor kijött 2.25


ez jó?


Köszi a választ.


2011. jan. 7. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
ja, ez a hajó sebessége lesz.
2011. jan. 7. 14:14
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor mennyi a közös?
2011. jan. 7. 14:25
 3/7 anonim válasza:

Na, ebben bizonytalan vagyok, de engem is erdekel a megoldas!

Gondolom az ember sebessege kb ugyanakkora lesz, mint a hajoe... es a ketto osszege lesz a kozos. Ez csak tipp.

2011. jan. 7. 16:13
 4/7 DudoloPocok ***** válasza:
A közös sebesség a tömegközéppont sebessége, ami megegyezik a kiindulási sebességgel, azaz nulla
2011. jan. 9. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés. Közös sebesség eredetileg volt. A helyes kérdés kétféle lehet:

1. Mekkora volt a közös sebesség?

2. Mekkora lesz a hajó utólagos sebbesége?


Az egyenlet helyes felírása mindkét esetben:


(m1+m2)*v=m1*v1+m2*v2.


A baloldal azért 0, mert v=0. Tehát a kezdeti közös sebesség 0.


0=m1*v1+m2*v2


Ebből: v1=-m2*v2/m1=-60*3/80=-0,75*3=-2,25m/sec.


Tehát a hajó sebessége: v1=-2,25 m/sec.

A negativ előjel azt jelzi, hogy a 3m/sec-sebességgel ellentétes értelmű.

2011. jan. 10. 18:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor jól írtam a dolgozatban:D
2011. jan. 10. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is inkább akkor lenne közös sebességük, ha beleugrik. Eredetileg is volt: 0
2011. jan. 11. 14:09