Légyszi lépésről lépésre írjátok le!


Egy anya 4 év múlva kétszer annyi idős lesz, mint a lánya. Ám 6 évvel ezelőtt az anya életkora a lányáénak 3szorosa volt. Hány éves az anya és a lánya külön-külön?



2012. nov. 7. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A+4 = 2(L+4)

A-6=3(L-6)

==================================


Első egyenletből kifejezed például A-t:

A=2L+4


Behelyettesítessz a második egyenletbe:

2L+4-6=3(L-6)

2L-2=3L-18

L=16


"A=2L+4" egyenletbe helyettesítve megkapjuk anyu életkorát:

2*16+4=36=A


Megoldások:

Anya: 36 éves

Lánya: 16 éves


Ellenőrzés:

40=2*20

30=3*10

2012. nov. 7. 19:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már értem!
2012. nov. 14. 20:18