Légyszi lépésről lépésre írjátok le!
Egy anya 4 év múlva kétszer annyi idős lesz, mint a lánya. Ám 6 évvel ezelőtt az anya életkora a lányáénak 3szorosa volt. Hány éves az anya és a lánya külön-külön?
2012. nov. 7. 18:43
1/2 anonim válasza:
A+4 = 2(L+4)
A-6=3(L-6)
==================================
Első egyenletből kifejezed például A-t:
A=2L+4
Behelyettesítessz a második egyenletbe:
2L+4-6=3(L-6)
2L-2=3L-18
L=16
"A=2L+4" egyenletbe helyettesítve megkapjuk anyu életkorát:
2*16+4=36=A
Megoldások:
Anya: 36 éves
Lánya: 16 éves
Ellenőrzés:
40=2*20
30=3*10
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már értem!
2012. nov. 14. 20:18