egyenletet kéne rendezni. ki kell fejezni a (d)-t. Az egyenlet:
én elkezdtem de igen tré számok jöttek ki.....valaki segítsen, hogy hogy rendezzem át hogy megkapjam a (d)-t...
Előre is köszi :)
2013. jan. 4. 23:16
1/4 anonim válasza:
Emeld ki a d^2-et a jobb oldalon és használd sin(18°)=(gyök(5)-1)/4 összefüggést. Sajnos sin(16°)=sin(4*pi/45) illetve cos(82°)=sin(2*pi/45) összefüggést tudom még ajánlani. Ezután már könnyebb lesz d^2-re rendezni, majd ebből gyököt vonni. Sejtésem szerint alkalmazni szeretnéd a koszinusz-tételt, így csak a pozitív gyök jöhet szóba: d~88,63... Sz. Gy.
2/4 anonim válasza:
persze, hogy nem lesz szép eredmény, mert sin 18 meg sin 16 nem olyan szép számok.
16000=d^2/0,095+d^2/0,076-0,278*d^2/0,085
d^2 kiemelhető
16000=d^2*(1/0,095+1/0,076-0,278/0,085)
16000=d^2*20,366 /20,366
785,61=d^2
d=28,03
Ez jött ki, ennek kell örülni.
3/4 anonim válasza:
Előző kolléga is jó úton járt egy kis sajtóhibával, amivel 400^2=160000; tehát 160000=20,366*d^2, így lesz a d~88,63... Sz. Gy
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyik választ! :)
2013. jan. 5. 00:15