Matek 4 kérdést nem tudok?


köszönöm előre is a válaszokat!:)

1,A mai kosárlabda edzésen az idő ötödében bemelegítettünk a maradék idő nyolcadában kosárra dobtunk,a hátralevő idő 56 percében meccset játszottunk.Hány perces volt az edzés?


2,az istállóban 3 lábú széken ülve fejik a teheneket az asszonyok.Miden asszonyra 5 tehén jut.A gazda kisfia a magáéval együtt 127 lábat számolt meg.Hány asszon feji a teheneket?


3,Panka mamája 24éves volt amikor Panka született.6 év múlva 3x annyi idős lenne mint Panka.Hány éves Panka és hány éves a mamája?


4.Melyik az a szám amelynek 3/4 része 5.2del nagyobb mint a 2/3 része?


Köszii a válaszokat!:)

A többi hatot meg tudtam csinálni csak ezek nem mennek sehogy nem tudok rájönni:l



2013. jan. 1. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia :)


Nem csinálom meg helyetted, de szívesen segítek neked. :)


1. feladat:


1. Mindig az ismeretlen értéket jelöljük x-szel. Ez most az edzés összideje.


2. Ebből (azaz az x-szel) ki tudjuk fejezni a következőket:


a., bemelegítés: 1/5x

--> A bemelegítés után a maradék idő 4/5 x; mivel x = 5/5 x


b., kosárra dobás: 1/8 X 4/5x

(Az X a szorzás jele.)


c., meccs: 56 perc


3. Felírjuk az egyenletet:

Bal oldalon az x, jobb oldalon pedig az összeadás tagjai.


4. Elvégezzük a műveleteket, ellenőrzünk.


Ha megvan, írd le kommentben a levezetést és az eredményt, megmondom, jó-e. Ha elakadsz valahol, szólj nyugodtan. :)

2013. jan. 1. 13:49
 2/5 vurugya béla ***** válasza:
100%

2.

1 fejőnő + 1 szék + 5 tehene = 2+3+20 = 25 lábú alakzat

Így a kisgyerek két lába nélkül 125 láb van, ami 5*25 tehát 5 ilyen alakzat van.

2013. jan. 1. 15:00
 3/5 anonim válasza:

4.

(3/4)x-(2/3)x=5,2

aztán számolsz,...

x=62,4

2013. jan. 1. 22:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm És az elsőtől pedig ismét a segítségét kérném mert felírtam az egyenletet (x=1/5x+(1/8*4/5x)+56) De ez minusz lesz....úgyhogy nem hiszem hogy vissza mennének az időben.:(
2013. jan. 2. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Az egyenletet jól írtad fel. De már hogy a csudában lenne mínusz? :O

Sem negatív előjel, sem kivonás nincs benne...


Megmutatom tovább, nézd meg a tiédet, hol rontottad el:


x = 1/5 x + (1/8 * 4 / 5 x) + 56


1. A zárójelben levő művelet elvégzése:


1/8 * 4/5 x = 4/40 x = 1/10 x


2. Egyneműek (x-ek) összevonása a jobb oldalon, ill. közös nevezőre hozása mindkét oldalon:


10/10 x = 3/10 x + 56


3. Mindkét oldalból kivonunk 3/10x-et:


7/10 x = 56


4. Osztunk 7-tel:


1/10 x = 8


5. Szorzunk 10-zel:


x = 80


-->


bemelegítés: 1/5 x = 1/5 x 80 p = 16 p


kosárra dobás: a maradék idő (80 p - 16p = 64 p) nyolcada, azaz 64 p x 1/8 = 8 p


meccs: 56 p


Összesen: 16 p + 8 p + 56 p = 80 perc.


Na, mire a végére értem, már sejtem, hol kavarodtál össze. :)

2013. jan. 2. 16:53