Az volt a feladat, hogy meg kell határozni x értékét, ha

x= 11/7 : (1/2 + 2/7)

Már vagy nyolcadjára számolom újra, de mindig 1/2 jön ki, még is azt írja ki, hogy nem ez a helyes megoldás o.O Akkor mi?


2012. dec. 31. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:

x=2 a jó megoldás


x=(11/7)/(1/2+2/7)

1/2+2/7= 7/14+4/14=11/14

(11/7):(11/14)

osztás =reciprokkal való szorzás

(11/7)*(14/11)=154/77=2=x

Tehát x=2

2012. dec. 31. 23:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Fejben számolva, mobilról írva 7/14 jött ki, nem tudom, jó-e.
2012. dec. 31. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem jó a 7/14.

A megoldás x=2.

2012. dec. 31. 23:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, közben rájöttem, hogy 14/7.
2012. dec. 31. 23:12
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi...

de azt honnan lehet tudni, hogy melyik számnak kell a reciprokával megszorozni a másik számot? Mármint én először úgy csináltam, hogy 11/14*7/11, ezt egyszerűsítettem, így lett belőle 1/2*1/1, vagyis 1/2

2012. dec. 31. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Az osztónak kell a reciprokát venni, és azt megszorozni az osztandóval.
2012. dec. 31. 23:17
 7/9 A kérdező kommentje:
jó de nekem még így is 1/2 jön ki :|
2012. dec. 31. 23:28
 8/9 anonim ***** válasza:

(11/7):(11/14)

osztás =reciprokkal való szorzás

Itt a 11/14 az osztó, tehát ennek kell a reciprokát venni, ami ugye 14/11. Az osztandó marad úgy, ahogy van, tehát 11/7.

Ekkor (11/7)*(14/11)=154/77=2=x

2012. dec. 31. 23:30
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 1. 00:22