Segítene valaki ebben a 3 példában?
Sziasztok, segítene valaki ebben a 3 példában?
1.Egy 41 cm hosszúságú egyenes pálcán kijelölünk két pontot. (A két pontot egymástól független \xi és \eta egyenletes eloszlású véletlen változónak tekinthetjük.) A pálcát eltörjük a kijelölt pontokban. Mennyi a valószínűsége annak, hogy az így kapott három darab mindegyike legalább 3.5 cm hosszú lesz?
2.Két pontot választunk véletlenszerűen egy 20 egység hosszúságú szakaszon úgy, hogy a szakasz középpontjának két ellenkező oldalán legyenek. A két pontot egymástól független valószínűségi változónak tekinthetjük. A \xi egyenletes eloszlású a [0,10) intervallumon, az \eta pedig egyenletes eloszlású a (10,20] intervallumon.
Mennyi a valószínűsége annak, hogy a két pont közötti távolság nagyobb lesz mint 7 ? Válasz:
3.Egy férfi és egy nő találkozót beszél meg egy kávézóban. A férfi 11:30 és 12:10 között érkezik véletlenszerűen, a nő pedig 11:55 és 12:30 között. Az érkezési időpontok egymástól független véletlen változónak tekinthetők, melyek az adott időintervallumon egyenletes eloszlásúak.
Mennyi a valószínűsége, hogy aki elsőnek érkezik nem vár többet 5 percnél? Válasz:
Nagyon nagyon szépen kôszônôm, nagyon hálás lennék, hogyha valaki segítene benne!!! Ez az eloszlás nagyon nem megy nekem:S
A 3. feladathoz hasonló volt mostanában:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Az első kettőt is hasonlóan lehet megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!