Segítene valaki ebben az eloszlás példában?


Sziasztok, valaki lenne olyan szíves segíteni nekem ebben a példában?


[link]


Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!


2012. dec. 15. 12:01
 1/1 bongolo ***** válasza:

Ezeket kell tudni hozzá: (a és b ∈ ℝ, X pedig valószínűségi változó)

M(a·X+b) = a·M(X)+b

D²(a·X+b) = a²·D²(X) [tehát a +b-ből nem marad semmi]

A szórás persze ennek a négyzetgyöke, vagyis:

D(a·X+b) = |a|·D(X)


Menni fog, ugye?

2012. dec. 15. 14:50