Sziasztok, valaki lenne olyan szíves segíteni nekem ebben a példában?
Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!
2012. dec. 15. 12:01
1/1 bongolo válasza:
Ezeket kell tudni hozzá: (a és b ∈ ℝ, X pedig valószínűségi változó)
M(a·X+b) = a·M(X)+b
D²(a·X+b) = a²·D²(X) [tehát a +b-ből nem marad semmi]
A szórás persze ennek a négyzetgyöke, vagyis:
D(a·X+b) = |a|·D(X)
Menni fog, ugye?