Segítene valaki ebben a példában?


Sziasztok, segítene valaki nekem ebben a példában?


[link]


köszönöm szépen :)


2012. dec. 15. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

1 dobás várható értéke:


1/6*1+1/6*2...+1/6*6=3,5


Akkor 10 dobásnál a VÉ 35 lesz sejtésem szerint.


(kiszámoltam 2 kockára, ott 7 jött ki, úgyhogy meglepődnék, ha nem 35 lenne a jó válasz.)

2012. dec. 15. 13:26
 2/4 A kérdező kommentje:

kössziii, igen a 35 volt a helyes :)


köszönöm még 1x :)

2012. dec. 15. 13:33
 3/4 A kérdező kommentje:
ment a zöld:)
2012. dec. 15. 13:33
 4/4 bongolo ***** válasza:

Igen, a várható értékek összeadódnak. Lehet, hogy lesz hasonló feladatod a szórásra is. Azzal meg az van, hogy a szórásnégyzetek adódnak össze, vagyis a szórás √10-szeres lesz.


Ha meg az lenne, hogy 10 kísérlet átlagát vesszük, akkor annak a várható értéke változatlanul ugyanaz, mint az eredeti várható érték, a szórása pedig az eredeti szórás √10-ed része (mert √10·σ/10 = σ/√10)

2012. dec. 15. 14:24