Segítene valaki ebben a példában?


Sziasztok, segítene valaki az alábbi példában?


[link]


Köszönöm szépen :)


2012. nov. 4. 13:16
 1/2 bongolo ***** válasza:

A feltételes valószínűség kiszámításáról ezt kell tudni. Pl. az "A" valószínűsége, feltéve, hogy a "B" esemény bekövetkezett:

P(A|B) = P(A·B)/P(B)

Vagyis a metszet valószínűségét el kell osztani a feltétel valószínűségével.


b) P(B|A) = P(B·A)/P(A)

P(A) = P("1+2+3") = 0,45

P(B·A) = P("3") = 0,1

P(B|A) = 0,1/0,45


c) P(nemB|nemC) = P(nemB·nemC)/P(nemC)

P(nemC) = 1−P(C) = 0,85

P(B+C) = P("3+4+5+6") = 0,65

P(nemB·nemC) = P(nem(B+C)) = 1 − P(B+C) = 0,35

P(nemB|nemC) = 0,35/0,85

2012. nov. 4. 21:11
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2012. nov. 4. 21:39