Segítene valaki ebben a példában?


Sziasztok, segítene valaki ebben a példában? Lenne valaki olyan szíves segíteni?


NAGYON NAGYON szépen köszönöm :)))



A tanár 17 gyakorló feladatot ad ki a diákjainak, azzal a megjegyzéssel, hogy a következő írásbeli dolgozatban ezekből 5 feladat fog szerepelni (véletlenszerűen kiválasztva). Ha egy diák előzőleg helyesen megoldott 11 gyakorló feladatot, akkor mennyi a valószínűsége, hogy majd az írásbelin


(a) mind a(z) 5 feladatot megoldja? válasz:


(b) legalább 4 feladatot megold? válasz:


2012. nov. 3. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összes lehetőség: "17 alatt az 5" = 6188


a) esetben a kedvező esetek száma: "11 alatt az 5" = 462


Így itt a valószínűség: 462/6188 = 0,075


b) esetben a kedvező esetek száma:

"11 alatt az 5" + ("11 alatt a 4")*("6 alatt a 1") = 2442


Így itt a valószínűség: 2442/6188 = 0,395

2012. nov. 3. 22:01
 2/2 A kérdező kommentje:
kôôôsziiiii :)))
2012. nov. 3. 22:11