Segítene valaki ebben a példában?


Sziasztok, lenne valaki olyan szíves segíteni ebben a példában?


A "hole-in-one" a golfban a legjobb ütés, melyet egy játékos elérhet (vagyis egy ütésből a lyukba talál). Játékstatisztikák alapján meghatározták, hogy férfi golfozók esetében annak a valószínűsége, hogy hole-in-one-t üt: \dfrac{1}{2695} . Véletlenszerűen kiválasztva 5 golfjátékost:


(a) Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy torna során egyikük sem üt hole-in-one-t ugyanannál a 15 számú lyuknál?

válasz:


(b) Megtörtént eset, hogy 5 játékos egy golftorna során ugyanazon lyuknál hole-in-one-t ütött. Mennyi ennek a valószínűsége?

válasz:


KÖSZÖNÖM :)


2012. okt. 23. 22:40
 1/2 BKRS ***** válasza:

Gondolom itt a valószínűség amiről beszélsz p=1/2695

Annak, hogy nem ütnek h-in-1-t egy bizonyos luknál:

(1-p)^5 = (1-1/2695)^5

Annak a valószínűsége, hgoy egy bizonyos lyuknál h-in-1-t ütnek:

p^5 = (1/2695)^5



Annak a valószínűsége, hogy a 15 lyukas pályán sehol nem ütnek h-in-1-t:

((1-p)^5)^15 = (1 - 1/2695)^75 = 0,97

Annak a valószínűsége,

hogy valahol h-in-1-t ütnek mind:

1-((1-p)^5)^15 = 1-(1 - 1/2695)^75 = 0,03

2012. okt. 23. 23:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. okt. 24. 07:40