Sziasztok, segítene valaki ebben a példában?
Köszönöm szépen :D már csak az ,,E,, feladatrész hiányzik, az oda beírt eredmény nem jó:(
Köszönöm:D
2012. nov. 7. 08:35
1/2 bongolo válasza:
A (d) se jó, csak véletlenül!
A feltételes valószínűséget így kell számolni:
P(A|B) = P(A∩B)/P(B)
Esetedben:
(d) P(E|F) = P(E∩F)/P(F) = (4/36) / (12/36) = 4/12
(e) P(F|E) = P(E∩F)/P(E) = (4/36) / (18/36) = 4/18
A két esemény NEM független, mert P(E∩F) nem egyezik meg P(E)·P(F)-fel.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 7. 22:06