Segítene valaki ebben a példában?


Sziasztok, segítene valaki ebben a példában?


[link]


Köszönöm szépen :D már csak az ,,E,, feladatrész hiányzik, az oda beírt eredmény nem jó:(


Köszönöm:D


2012. nov. 7. 08:35
 1/2 bongolo ***** válasza:

A (d) se jó, csak véletlenül!


A feltételes valószínűséget így kell számolni:

P(A|B) = P(A∩B)/P(B)


Esetedben:

(d) P(E|F) = P(E∩F)/P(F) = (4/36) / (12/36) = 4/12

(e) P(F|E) = P(E∩F)/P(E) = (4/36) / (18/36) = 4/18


A két esemény NEM független, mert P(E∩F) nem egyezik meg P(E)·P(F)-fel.

2012. nov. 7. 11:48
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 7. 22:06