Segítene valaki ebben a matek példában?


Sziasztok! Lenne valaki olyan szíves segíteni ebben a matek példában?



1.

Két szabályos játékkockával dobunk 5 -ször. A véletlen változó értéke jelölje azt, hogy hány alkalommal lett a dobott összeg 12. Az alábbi táblázatban megadjuk a valószínűségeloszlást. Adja meg a hiányzó valószínűséget!


x P(x)

0 0.868615786121484

1 __________________

2 0.00709074111119579

3 0.000202592603177022

4 2.89418004538603e-06

5 1.65381716879202e-08


Szokatlan lenne, ha 5 dobásból egyszer sem lenne a dobott összeg 12 ?

(igen / nem) \



2. Egy kisebb kórház sürgősségi osztályán naponta átlagosan 0.5 pácienst látnak el. A páciensek száma Poisson-eloszlású. Ha egy tetszőleges napon a kórházban éppen 5 szabad ágy van, mennyi a valószínűsége annak, hogy a kórház nem tudja elhelyezni az új pácienst?



KÖSZÖNÖÖÖÖM SZÉPEN :)))


2012. dec. 22. 12:39
 1/9 A kérdező kommentje:
azóta a második sikerült, első még mindig nem:S
2012. dec. 22. 15:14
 2/9 bongolo ***** válasza:

Csak úgy jöhet ki 12, hogy mind a két kocka 6-os. Vagyis a 12-es dobás valószínűsége 1/6·1/6 = 1/36.

Az 5 dobás binomiális eloszlás: B(5, 1/36)

P(X=1)-et számold ki a képletével, gondolom menni fog.

Az eloszlás várható értéke 5/36 = 0,1388.., jóval kisebb 1-nél, szóval nem szokatlan, ha egyszer se jön ki.

2012. dec. 22. 22:16
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi!


itt most melyik az ,,n,, ? az 5?

2012. dec. 23. 13:51
 4/9 bongolo ***** válasza:
igen
2012. dec. 23. 23:01
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. dec. 23. 23:12
 6/9 A kérdező kommentje:
5*(0.0277778)^2*(0.9722222)^4= 0.00344689324004315
2012. dec. 23. 23:21
 7/9 bongolo ***** válasza:
Miért négyzetre emelted a p-t, ha k=1 ???
2012. dec. 24. 00:12
 8/9 A kérdező kommentje:

már megvan köszi!


Kellemes ünnepeket !:)

2012. dec. 24. 08:29
 9/9 A kérdező kommentje:
5*(0.0277778)^1*(0.9722222)^4
2012. dec. 24. 08:30