Segítene valaki ebben a 2 példában? Matek!


Sziasztok, valaki lenne olyan szíves segíteni ebben a 2 példában?Köszönöm :)


1.z amerikai légiközlekedést felügyelő hatóság rendszeresen figyeli a kereskedelmi légitársaságok járatainak pontosságát, az érkezési idő betartását. A "Southwest Air" légitársaság gépeinek 80\%-a pontos a menetrend szerint. A vizsgálat során 20 járatot figyelnek meg.


(a) Mennyi annak a valószínűsége, hogy legalább 5 repülőgép fog időben érkezni? válasz:



2. Egy írásbeli felmérő teszt 20 feleletválasztásos feladatból áll, mindegyik esetben 6 válaszlehetőséggel, melyekből csak egy helyes. A teszten legalább 40\%-ot kell elérni.

Ha az összes kérdésre véletlenszerűen válaszolunk, mennyi az esélye, hogy a teszten megfelelünk? válasz:



NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!


2012. dec. 20. 17:27
 1/1 bongolo ***** válasza:

1.

Binomiális eloszlás, n=20, p=0.8

P(X≥5) = 1 − P(X<5) =

= Σ (n alatt k)·p^k·(1-p)^(n-k)

a szumma k=0-tól megy 4-ig (X<5).


2.

Ez is binomiális, n=20, p=1/6

8 jó feladatot jelent a 40%

P(X≥8) = ... mint az előbb.


Ha nem akarsz kézzel számolni, használhatod mondjuk a wolframalpha.com-ot. Vagy elég csak a képlet a válaszhoz?

2012. dec. 20. 17:36