Hol rontom el? (másodfokú egyenlet) Sürgős!


[link]


köszi a választ! :)



2012. dec. 19. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

diszkrimináns ez: 56,25+4*8*15,5


és ennek a gyöke: 23,5


am kell kikötés is

2012. dec. 19. 21:36
 2/2 anonim ***** válasza:

a képletben az van, hogy 4*a*c


Vagyis a gyök alatt 56,25-4*8*(-15,5)=552,25 áll

ennek a gyöke 23,5


A két gyök:

(-7,5+23,5) /16 =1

(-7,5-23,5) /16 =-31/16

2012. dec. 19. 21:39