Egy elektronikus készülék alkatrészének élettartama (órákban mérve) exponenciális eloszlású, várható időtartama 2500 óra.
Mennyi a valószínűsége, hogy egy kiválasztott alkatrész tovább fog működni, mint 6250 óra?
2012. dec. 17. 11:35
1/2 bongolo válasza:
Az exponenciális eloszlás várható értéke 1/λ
Vagyis most λ = 1/2500
Eloszlásfüggvénye x>0 esetén 1-e^(-λx)
Ez azt jelenti, hogy P(X<x) = 1-e^(-λx)
P(X>x) = 1-P(X<x) = 1-(1-e^(-λx)) = e^(-λx)
Most már csak be kell helyettesíteni.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. dec. 17. 13:28