Erre az egyetemi matekra mi a megoldás?


Egy elektronikus készülék alkatrészének élettartama (órákban mérve) exponenciális eloszlású, várható időtartama 2500 óra.

Mennyi a valószínűsége, hogy egy kiválasztott alkatrész tovább fog működni, mint 6250 óra?


2012. dec. 17. 11:35
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az exponenciális eloszlás várható értéke 1/λ

Vagyis most λ = 1/2500


Eloszlásfüggvénye x>0 esetén 1-e^(-λx)

Ez azt jelenti, hogy P(X<x) = 1-e^(-λx)


P(X>x) = 1-P(X<x) = 1-(1-e^(-λx)) = e^(-λx)


Most már csak be kell helyettesíteni.

2012. dec. 17. 12:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. dec. 17. 13:28