Mi a megoldás erre az egyetemi matek feladatra?

[link]
2012. okt. 27. 23:30
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

A szakasz egyik végétől (legyen ez A) mérjük az egyik és másik pont távolságát is, legyen ez x és y.

Az összes eseményt (a két pont lehetséges kiválasztását) egy koordináta-rendszerben szemléltetjük, ekkor a [0;1]X[0;1] négyzet adja az összes lehetséges kiválasztást, pl. a (0,4 ;0,7) pont azt a választást jelenti, amikor az egyik pont az A-tól 0,4, a másik 0,7 távolságra van.

A kedvező események halmazát az alábbi ábrán pirossal jelöltem, ez az y-x=0,2 és az x-y=0,2 egyenesek közti terület.

A keresett valószínűség geometriai, azaz a kedvező események területe és az összes események területének hányadosa a keresett valószínűség.

A nem piros részből egy 0,8X0,8 -as négyzet állítható össze, ezért a piros rész területe 1-0,8*0,8=0,36.

A keresett valószínűség = kedvező események területe/összes események területe= 0,36/1= 0,36.



[link]

2012. okt. 27. 23:50
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. okt. 28. 12:50