Erre az egyetemi matekpéldára mi a megoldás?


[link]


köszönöm :)


2012. okt. 21. 21:06
 1/4 BKRS ***** válasza:

P(X|Y) = P(X∩Y)/P(Y)


Mondjuk a msodikat megoldom, a többi hasonlóan megy:

P(D|B) = P(D∩B)P(B)

P(D∩B) = 1/15 (egyféle módon lehet 2 pirosat húzni mert csak 2 piros van.

P(B) = 4/15 (Vagy 2 piros vagy 2 zöld, 2 pirosat egyféle módon lehet húzni, 2 zöldet háromféle módon)

P(D|B) = (1/15)/(4/15) = 1/4

2012. okt. 23. 17:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemfogadja el :S
2012. okt. 23. 18:53
 3/4 BKRS ***** válasza:
Próbálj 0,25-öt.
2012. okt. 23. 22:51
 4/4 A kérdező kommentje:
nemjó :S
2012. okt. 24. 08:54