Mi a megoldás erre a matekfeladatra?


[link]


Bármiféle segítséget előre is köszönök :)


2012. okt. 21. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. okt. 21. 14:18
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

Ne olvasd végig abban a válaszhalmazban az amatőrök hülyeségeit!!!


Szerintem erre a válaszra van szükséged (mert szerintem felsőoktatásban vagy emelt szintű középiskolai csoportban tanulsz val.szám.-t)


Az egész alapja a Bayes-tétel. Azt nézd meg.

Itt A1 és A2 a fej és az írás, F pedig a fej dobása.


Akkor P(A1|F)=P(F|A1)*P(A1)/P(F) (Bayes-tétel)


ahol P(F)=P(F|A1)*P(A1)+P(F|A2)*P(A2)=(8/18)*(1/2)+(16/20)*(1/2)=

28/45


Ezt a fenti képlet nevezőjébe írva:


P(A1|F)=(8/18)*(1/2)/(28/45)=5/14


Itt a | a feltételes valószínűség jele, bizonyára tanultátok, ezt is meg a Bayes-tételt is, különben nem adtak volna ilyen feladatot:)

2012. okt. 27. 14:59