Erre a matekfeladatra mi a megoldás? Extremális pontok kellenek, ki akartam olvasni a wolframalpha-bol csak valahogy nemsikerült.

[link]
2012. máj. 2. 06:33
 1/2 bongolo ***** válasza:

Nem fogom megoldani, csak segítek. Ha fontos, az általános iskolai számolást majd megcsinálod.


Az látszik a wolfram-ból is, hogy "felül" nyitott az intervallum (szóval nem korlátos), csak "alul" van két szélső pontja. Az is látszik, hogy a bal alsó pont ennek a két egyenesnek a metszéspontja:


x=0 (ez a függőleges vonal, az x≥0 feltételből)

x+2y=8 (ez a kis ferde vonal alul, az x+2y≥8 feltételből)


Ha ezt az egyenletrendszert megoldod, kijön a bal alsó pont.


A másik pedig:


x+2y=8 (ugyanaz a kis ferde vonal alul)

y=4x (a meredek vonal jobb oldalt, az y≥4x feltételből)


Oldd meg ezt is, biztos menni fog. Ez lesz a jobb alsó pont.

2012. máj. 2. 14:38
 2/2 A kérdező kommentje:
(0,4), (8/9,32/9 köszi :)
2012. máj. 3. 07:05