Erre az egyetemi matekfeladatra mi a megoldás?

[link]
2012. ápr. 28. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik része nem megy?

Beírod x,y,z helyére ami meg van adva


w=-4*s*t*e^(s*t)-5*e^(s*t)*t^2-2*s*t^3


És most elkezded deriválni.


s szerint:

1. tag -4t az konstans, ki lehet írni, előre. s*e^(s*t)-t a szorzatfüggvény deriválási szabálya alapján kell deriválni.


-4t*[e^(s*t)+s*e^(s*t)*t)=4t*e^(s*t)*[1+st]


Jöhet a 2. tag

-5*e^(s*t)*t^2

egyedül az s-et tartalmazó tagot kell deriválni.

-5*t^2*e^(s*t)*t


3. tag:

-2*s*t^3

A derivált -2*t^3


A három tagot egyből egymás mellett deriválgatom, most csak azért írtam külön, hátha jobban érthető:


4t*e^(s*t)*[1+st]-5*t^2*e^(s*t)*t-2*t^3


Ebbe be kell helyettesíteni s=2, t=3-at, és kijön egy szám.


A másik parciális derivált ugyanígy jön ki.

2012. ápr. 28. 23:16
 2/4 A kérdező kommentje:

nos hát én behelyettesítettem a 2-t és 3-at és kijött, hogy:

84e^6-135e^6-54

és ez az eredmény nemjó.

2012. ápr. 29. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

"4t*e^(s*t)*[1+st]-5*t^2*e^(s*t)*t-2*t^3 "


Ennél a sornál a legelejéről lemaradt a mínusz jel.


A végeredmény

-84e^6-135e^6-54=-219e^6-54


Ez garantáltan jó, mert a gép is ezt hozta ki.

[link]


Persze az e^6 az egy konkrét szám, 2,7183^6


Vagyis ezt: -219e^6-54 ki lehet számolni.

-88405

2012. ápr. 29. 13:07
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. ápr. 29. 19:30