Mi a megoldás erre a két matekpéldára? Egyik parciális deriválás a másik pedig érintősík meghatározása.


[link]


[link]


2012. ápr. 22. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz:

Ezt ismered ugye?

[link]

2012. ápr. 22. 09:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már a Wolframalphánál tartunk, akkor:


∂f/∂x, f=xye^(-6y)


[link]


∂f/∂y, f=xye^(-6y)


[link]


∂(∂f/∂x)/∂y, f=xye^(-6y)


[link]


∂(∂f/∂y)/∂x, f=xye^(-6y)


[link]


Érintősík egyenlete:


[link]

2012. máj. 6. 14:54