Egy sokszögnek 20-szor annyi átlója van, mint ahány oldala. Hány oldalú ez a sokszög?


2012. nov. 28. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Megnéztem helyetted, hogy tudod kiszámolni az átlót. Emellé kell csak odatenni az egyenlet másik oldalát

2012. nov. 28. 20:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt a válasz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


20n = n(n-3)/2

40n = n(n-3)

40n = n^2-3n

43n = n^2

0 = n^2-43n

0 = n(n-43)


Így n = 0 vagy 43, azaz a 43 a megoldás

2012. nov. 28. 20:36