2011. ápr. 17. 11:42
1/2 anonim válasza:
(n*(n-3))/2 ugye az átlók száma
n+25 = (n*(n-3))/2
2n+50= n2 - 3n
0 = n2-5n-50
n csak pozitív lehet szóval n = 10
10 oldala van a szabályos sokszögnek. Ell: 10 * (10-7) / 2 = 35 ami pont 25-el több mint a 10.
2/2 anonim válasza:
A területet elfejtettem:
A 10 oldalú szabályos sokszög felbontható 10 egyenlő szárú háromszögre, melynek az alapja 1m. A háromszög szögei: 36 fok illetve 108-108. Ennek a háromszögnek a magassága:
tg18 = 0,5 / m = 1,721011288
Ebből kiszámolható egy háromszög területe úgy, hogy alap x magasság / 2 = 1 * 1,721011288 / 2 = 0,860505644 m2. Mivel 10 ilyen háromszögből áll a sokszög ezért ezt meg kell szorozni 10-el. Így a sokszög területe 8,6050 m2. Remélem nem számoltam el :)