Tudnátok segíteni ennek az egyenletnek a megoldásában mérlegelvvel?

7-4x+3x-5 = 6x+1+2x-3
2012. nov. 27. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy sima elsőfokú egyenlet.

x=4/9

2012. nov. 27. 15:51
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Most kezdtünk el foglalkozni az egyenletekkel, de az ilyen törtes egyenletekről szó sem volt az órán, így nem tudom, hogy hogy jött ez ki. Az eredmény az benne van a könyvemben is, de le tudnád nekem vezetni, hogy hogy jött ez ki neked?

Ne haragudj, de nagyon nem értem. :$

2012. nov. 27. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden egyenletet úgy kell megoldani, hogy egy oldalra rendezett a változott, a másikra pedig hát a többit (jobb esetben a konstansokat).


Mivel x itt mingid lineáris így +/-val el lehet intézni ezt


Előszőr is csoportosítsuk az egyes oldalokon:

(-4+3)x +7-5 = (6+2)x +1-3

Tehát

-x + 2 = 8x - 2

Akkor csoportosítsuk x-t jobbra, meg tehetjük ezt úgy, hogy hozzáadunk x-t

+2 = 9x -2

Legyen akkor jobb oldalon csak x, tehát hozzáadunk 2-t

4 = 9x

Osszunk le 9-vel

x = 4/9

2012. nov. 27. 15:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm!!! :D

Így a végén rájöttem, hogy nekem is kijött, hogy 4=9x, csak nem tudtam mivel elosztani. Kösziii örök hála!! :D

2012. nov. 27. 16:08