Tudna segiteni valaki megoldásában? 2^ (4x-5) =32

2012. nov. 25. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

32 az 2^5


Ha 2-es alapú exponenciális függvény szig. monoton nő, tehát csak ha a kitevő megegyezik, akkor lehet egyenlő a hozzárendelt érték.


Tehát

2^(4x-5) = 2^5

4x-5 = 5

4x = 10

x = 2,5

2012. nov. 25. 22:53
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 25. 23:00