Valaki tud segíteni ennek a megoldásában?

(x-1)(x+3)(x-3) << kikellene bontani. de hogy kell?:/ valaki pls :D
2012. nov. 25. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Összeszorzol minden tagot...

(x-1)*(x+3) = x²+3x-x-3 = x²+2x-3


(x²+2x-3)*(x-3)= x³-3x²+2x²-6x-3x-9 = x³-x²-9x-9


Vagy észreveszed, hogy (x+3)(x-3) = x²-9

(x-1)*(x²-9) = x³-9x-x²+9=x³-x²-9x+9

2012. nov. 25. 11:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Először valamelyik két zárójelet bontod fel.

Itt az (x+3)(x-3) egy nevezetes azonosságot rejt:

(x+3)(x-3)=x^2-9


Most ezt megszorzod az első tényezővel (mindkét tagot mindkét taggal):

(x-1)(x^2-9)=x^3-9x-x^2+9


Esetleg rendezed fokszám szerint:

x^3-x^2-9x+9

2012. nov. 25. 11:54
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. nov. 25. 12:08