SZöveges feladat segítség?

Ha egy D összeget heti p % kamatozással befektetünk, akkor n hét elteltével D (1+p/100) az m-ediken összeget vehetünk fel. Mennyi idő múlva kesz a befektetés összege 2D, ha p=0,5% ?

2012. nov. 21. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

1,005^x=2

lg(1,005^x)=lg2

x*lg1,005=lg2

x=lg2/lg1,005

x=138,97=139 hét

2012. nov. 21. 22:02