Ha egy D összeget heti p % kamatozással befektetünk, akkor n hét elteltével D (1+p/100) az m-ediken összeget vehetünk fel. Mennyi idő múlva kesz a befektetés összege 2D, ha p=0,5% ?2012. nov. 21. 16:24
1/1 anonim válasza:
1,005^x=2
lg(1,005^x)=lg2
x*lg1,005=lg2
x=lg2/lg1,005
x=138,97=139 hét