Van tippetek hogy kezdjek neki?

Versenyfeladat...A téglalap alakú plakáton 600 cm^2 felületre akarnak nyomtatni. A plakát tetején és alján 9 cm, a két oldalon 6 cm széles margót hagynak. Milyenek legyenek a plakátméretei, ha a legkevesebb anyagot akarják felhasználni?

2012. nov. 19. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

a felület két oldala

a, 600/a


A plakát területe:

(a+9)*(600/a+6)=600+6a+5400/a+54=654+6a+5400/a


654-et le lehet hagyni, az egy konstans, a minimumhelyén nem változtat.

6a+5400/a

Ennek ugyanott van minimuma, mint a hatodának.

a+900/a -nak kell a minimuma.


Számtani mértani közép-közti egyenlőtlenség


(a+900/a)/2>=gyök(a*900/a)=30


Egyenlőség akkor van, ha

a=900/a

a=30.


A plakát méretei

39 és 26

2012. nov. 19. 12:11