Nem értem! Hogyan kell megoldani ezt a két példát?


Nem tudom, hogy hogyan kell megoldani, légyszi írjátok le, a könyvben sincs benne! Két feladat van! Köszi!


1.) Két kerékpáros egyszerre indul el egy körpályán egy irányba. Egyikük sebessége 8 m/s, a másiké 6 m/s. A pálya hossza 240 m hosszú. Hány kört tesz meg a gyorsabb kerékpáros, míg újra együtt lesznek a rajtvonalnál?


2.) Egy köralakú versenypálya 10 km hosszú. A startvonalról két autó egyszerre indul el egy irányba. Az egyik 130 km-t, a másik 120 km-t tesz meg óránként. A gyorsabb autó mennyi idő alatt körözi le a lassúbbat?


Köszönöm előre is a válaszokat, csak annyit tudok, hogy:

v(sebesség)=s(út)/t(idő)

t=s/v

s=v*t



2012. nov. 20. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Ez paraszti logikával megoldható. Másodpercenként 2 méterrel többet tesz meg a gyorsabb kerékpáros, és mivel 240m hosszú a pálya, így 240/2=120s alatt éri utol a lassabbat. Tudjuk az időt, tudjuk a sebességét(8m/s), kiszámítható, hogy összesen v*t=8*120=960m-t tett meg ezalatt. 960m/240m=4

Tehát 4 kört tett meg.

2012. nov. 20. 16:51
 2/2 anonim ***** válasza:
A 2)-es feladat ugyanígy.
2012. nov. 20. 16:51