Levezetés is érdekel.2012. nov. 15. 09:24
1/2 BKRS válasza:
dx/dt = 1 - cos(t)
dy/dt = sin(t)
t=3 esetén
x(3) = 3-sin(3)
y(3) = 1-cos(3)
dx/dt (3) = 1-cos(3)
dy/dt = sin(3)
Az egyenlet:
y-1+cos(3) = sin(3)/(1-cos(3)) * (x-3+sin(3))
y=[sin(3)/(1-cos(3))]x + sin²(3)/(1-cos(3)) +1-cos(3) +3sin(3)/(cos(3)-1)
y=[sin(3)/(1-cos(3))]x + 2(1-cos(3))/(1-cos(3)) - 3sin(3)/(1-cos(3))
y = [sin(3)/(1-cos(3))]x + 2 -3sin(3)/(1-cos(3))
2/2 A kérdező kommentje:
Onnan kérhetnék egy kis magyarázatot, hogy:
"Az egyenlet: ...." ?
2012. nov. 17. 19:08