2012. máj. 10. 21:06
1/1 anonim válasza:
Akkor a kör középpontja: O(1;2)
Felírod az OP szakaszt (ez a kör sugara), mivel a sugár merőleges az érintőre.
OP(4;3) Ez egyben az egyenesünk normálvektora is lesz.
Tehát:
4x+3y=20+15
4X+3y=35