2012. máj. 10. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor a kör középpontja: O(1;2)

Felírod az OP szakaszt (ez a kör sugara), mivel a sugár merőleges az érintőre.

OP(4;3) Ez egyben az egyenesünk normálvektora is lesz.

Tehát:

4x+3y=20+15

4X+3y=35

2012. máj. 10. 21:13